01 lipca 2021

Mija rok, jak Fundacja podpisała umowy grantowe z  20-toma organami prowadzącymi szkoły wybranym w drodze otwartego ogólnopolskiego konkursu  na uruchomienie przy wskazanej przez organ szkole, Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji dla osób dorosłych.

LOWE działają przy szkołach publicznych i niepublicznych, które w oparciu o własny potencjał, w tym kadrę nauczycielską, instytucje lokalne i współpracę ponadlokalną tworzą ofertę uczenia się dla osób dorosłych – mieszkańców swojej społeczności.

LOWE są zlokalizowane w ośmiu regionach naszego krajów:

woj. opolskie: Murów

woj. małopolskie: Biecz, Moszczenica, Rzezawa, Szczurowa, Kęty, Wieprz

woj. mazowieckie: Radzanów

woj. zachodniopomorskie: Biesiekierz, Biały Bór

woj. pomorskie: Tczew, Zblewo

woj. łódzkie: Aleksandrów Łódzki, Lipce Reymontowskie, Proszenie, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski,

woj. świętokrzyskie: Jędrzejów

woj. podkarpackie: Gać, Zaklików

Przez 1 rok działalność LOWE zorganizowały ponad 215 różnych form edukacji pozaformalnej  i nieformalnej dla ponad 3600 dorosłych mieszkańców.

Aktualny harmonogram wsparcia LOWE znajduje się w zakładce kalendarzu