rada programowa
Rada Programowa Think Tanku pełni funkcję opiniodawczo-doradczą. W jej skład wchodzą osoby zajmujące się profesjonalnie edukacją osób dorosłych, rozwojem społecznym, polityką społeczną, prawnymi i finansowymi uwarunkowaniami kształtowania i realizacji lokalnych polityk społecznych – zwłaszcza polityk edukacyjnych.
Zadania Rady Programowej Think Tank LOWE
- Rinicjowanie i akceptowanie zakresu szczegółowych zadań
- Rzatwierdzanie składu Zespołu Ekspertów
- Rwspółpraca z administracją publiczną szczebla krajowego i samorządowego, biznesem, przedsiębiorcami, uczelniami i podmiotami, zajmującymi się badaniami i działalnością w obszarze edukacji (w szczególności poza- i nieformalnej), rynkiem pracy, rozwojem kapitału społecznego, itd.
- Rformułowanie rekomendacji w zakresie rozwijania i dostosowania kompetencji dorosłych do trendów w gospodarce, aktualnych potrzeb rynku pracy, walidacji i uznawania kompetencji, z naciskiem na te zdobywane w trybie poza- i nieformalnym
- Rupowszechnianie wyników monitorowania potrzeb kompetencyjnych na rynku pracy (w formie wydawania komunikatów, recenzji, itp.)
- Rzatwierdzanie raportów z badań i analiz realizowanych przez Think Tank
- Rokreślanie tematyki badań i analiz prowadzonych przez Think Tank
- Rpowoływanie, koordynacja i monitorowanie realizacji zadań zespołów ekspertów oraz innych zespołów roboczych niezbędnych z pkt. widzenia działalności Think Tanku
- Rdbałość o merytoryczną jakość podejmowanych działań.
Członkowie Rady Programowej
Zespół Ekspertów Think Tank LOWE
Zespół Ekspertów Think Tank LOWE tworzą naukowcy, praktycy z obszaru edukacji, w tym edukacji poza- i nieformalnej dorosłych, doświadczeni w działalności LOWE, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w obszarach najczęściej sygnalizowanych potrzeb doradczych przez LOWE.
Zadania Zespołu Ekspertów
Głównym zadaniem Zespołu Ekspertów jest prowadzenie działań analityczno-badawczych z zakresu edukacji dorosłych (poza- i nieformalnej), trendów rozwojowych, kompetencyjnych, przeglądów publikacji, raportów w tej tematyce na poziomie krajowym i europejskim.
Wypracowane przez Zespół Ekspertów rozwiązania, stanowiska, rekomendacje, będą publikowane w Biuletynie Think Tanku oraz przekazywane do instytucji kształtujących politykę publiczną.
Zakres projektów badawczych
W pierwszym roku działalności Think Tank LOWE Zespół Ekspertów prowadzi badania we wszystkich działających ośrodkach LOWE.
Kluczowe pytania badawcze dotyczą warunków jakie muszą być spełnione aby:
- Rosoby dorosłe, członkowie lokalnych społeczności, podejmowali aktywność edukacyjną wzmacniającą ich osobisty rozwój, a także pozwalającą im animować oraz włączać się w działania na rzecz dobra wspólnego w swoich środowiskach
- Rszkoły lokalne mogły efektywnie i trwale prowadzić LOWE organizując wsparcie na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych.
Katalog tematów działalności analityczno-badawczej Think Tanku jest otwarty
Skład Zespołu Ekspertów Think Tank LOWE
Budowanie warunków dla rozwoju edukacji poza- i nieformalnej dorosłych w paradygmacie uczenia się przez całe życie (LLL) z wykorzystaniem doświadczeń Modelu LOWE – THINK TANK LOWE