Malta Czerwiec 2023

Czy warto uczyć się języka angielskiego w szkole językowej dla dorosłych zagranicą?

W dzisiejszym globalnym świecie, znajomość języka angielskiego jest nieoceniona. Jest to język międzynarodowy, który otwiera drzwi do licznych możliwości zawodowych, edukacyjnych i kulturalnych. Jednym z popularnych sposobów nauki angielskiego jest wyjazd do szkoły językowej zagranicą, na przykład na Maltę. Czy jednak warto podjąć taką decyzję? Przyjrzyjmy się argumentom za i przeciw.

Malta jest jednym z popularnych miejsc do nauki języka angielskiego. Jest to kraj, w którym angielski jest jednym z dwóch oficjalnych języków. Małe, malownicze wyspy oferują nie tylko doskonałe warunki do nauki, ale również wiele atrakcji turystycznych. Szkoły językowe na Malcie są znane z wysokiej jakości nauczania, a klimat śródziemnomorski sprzyja przyjemnemu pobytowi.

Trójka przedstawicieli kadry Fundacji MIS w czerwcu 2023 r. uczestniczyła w intensywnym kursie języka angielskiego „Crash Course” (30h w tygodniu) w szkole Maltalingua School of English w St Julians. Wybór tej właśnie szkoły był podyktowany bardzo dobrymi opiniami, jakie o szkole przekazują dorośli słuchacze, którzy już mieli tam okazję doskonalić swoje umiejętności językowe.

Zalety nauki angielskiego w szkole językowej zagranicą wydają się oczywiste:

• Całkowite zanurzenie w języku – nauka w kraju, gdzie angielski jest powszechnie używany, umożliwia codzienną praktykę w autentycznych sytuacjach. Słuchacze mają okazję do rozmów z rodowitymi użytkownikami języka, co znacząco przyspiesza proces nauki. Szkoła oferuje codziennie po zajęciach językowych w szkole wycieczki po ciekawych miejscach Malty z udziałem przewodnika, który posługuje się językiem angielskim. Angielski jest cały czas z nami podczas pobytu na Malcie.
  • Interaktywne metody nauczania – szkoła oferuje nowoczesne i interaktywne metody nauczania. Zajęcia są dynamiczne, angażujące i dostosowane do potrzeb dorosłych uczniów. Często obejmują projekty, dyskusje i ćwiczenia praktyczne.
  • Różnorodność kulturowa – uczestniczenie w kursie językowym zagranicą to także okazja do poznania ludzi z różnych części świata. Każdy z nas był w innej grupie, gdzie mieliśmy słuchaczy nieomalże z całego świata (Brazylia, Japonia, Argentyna, Włochy, Hiszpania, Niemcy, … Można jeszcze wymieniać kolejne kraje, z których pochodzili nasi grupowicze. Współpraca z osobami o różnych kulturach i tradycjach wzbogaca doświadczenie edukacyjne i poszerza horyzonty.
  • Motywacja do doskonalenia języka – wyjazd zagraniczny jest silnym motywatorem do nauki. Przebywanie w nowym środowisku sprzyja koncentracji na celu, jakim jest opanowanie języka.

Nauka języka angielskiego w szkole językowej zagranicą, np. na Malcie, ma wiele zalet. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, aby maksymalnie skorzystać z tej unikalnej okazji do nauki języka angielskiego.

Nie bez znaczenia ma miejsce nauki – Malta ma bogatą historię sięgającą tysięcy lat. Znajdują się tu liczne zabytki, w tym megalityczne świątynie, które są jednymi z najstarszych wolno stojących budowli na świecie. Stolica kraju, Valletta, jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO i oferuje wiele kulturalnych atrakcji, w tym muzea, teatry i galerie sztuki.

Przepiękne krajobrazy, w tym klify, zatoki, plaże i jaskinie. Woda w Morzu Śródziemnym jest krystalicznie czysta. Łagodny klimat śródziemnomorski, średnia roczna temperatura wynosi około 23°C sprawia, że co jest to idealne miejsce do nauki języka. Ponadto Malta jest uważana za jedno z najbezpieczniejszych miejsc w Europie, z niskim wskaźnikiem przestępczości i stabilną sytuacją polityczną a Maltańczycy są znani ze swojej gościnności i przyjaznego nastawienia do obcokrajowców.