Malta Marzec-Maj 2024

Od marca do maja 2024 przedstawiciele z kadry naszego konsorcjum mobilnościowego uczestniczyli w mobilnościach rozwijających kompetencje kadry w zakresie znajomości języka angielskiego. Na Maltę do szkoły Maltalingua School of English w St Julians trafiło w sumie 12 naszych edukatorów, którzy uczyli się języka angielskiego na różnych poziomach.

Kursy w Maltalingua są starannie zaplanowane, aby sprostać potrzebom uczących się na różnych poziomach zaawansowania. Metody nauczania stosowane w Maltalingua są nowoczesne i interaktywne. Nauczyciele, którzy są native speakerami, wykorzystują różnorodne techniki, takie jak gry językowe, dyskusje grupowe, symulacje oraz multimedia, aby nauka była angażująca i efektywna. Warto podkreślić, że kadra nauczycielska jest wysoko wykwalifikowana i posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi słuchaczami, co znacznie zwiększa skuteczność nauczania.

Malta to nie tylko doskonałe warunki do nauki, ale również wiele atrakcji turystycznych.

Kompetencje nabyte przez naszych edukatorów podczas kursu języka angielskiego:

• Znajomość słownictwa i gramatyki funkcjonalnej języka angielskiego oraz świadomość głównych typów interakcji werbalnych.
  • Umiejętność właściwego i skutecznego posługiwania się językiem angielskim w komunikacji.
  • Umiejętność rozumienia, wyrażania i interpretowania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w formie ustnej i pisemnej (słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie) w odpowiednim zakresie kontekstów społecznych i kulturowych, zgodnie z własnymi potrzebami.
  • Umiejętność rozumienia komunikatów mówionych, inicjowania, podtrzymywania i kończenia rozmów oraz czytania, rozumienia i redagowania tekstów, na odpowiednim poziomie biegłości w języku angielskim, zgodnie z potrzebami danej osoby.

Kurs kończy się testem sprawdzającym wiedzę i umiejętności językowe. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności językowe.

Nauka języka angielskiego w szkole dla dorosłych za granicą ma wiele zalet, które mogą znacząco przyspieszyć opanowanie języka i poszerzyć horyzonty kulturowe. Przebywanie w anglojęzycznym kraju zmusza do codziennego używania języka w różnych kontekstach, co sprzyja szybszemu przyswajaniu umiejętności językowych. Intensywne program nauki (30 godz. tygodniowo) pozwala na szybkie opanowanie języka dzięki regularnym i częstym zajęciom. Interakcja z rodzimymi użytkownikami języka pomaga w poprawie wymowy i lepszym zrozumieniu naturalnego rytmu mowy a możliwość słuchania różnych akcentów angielskiego dodatkowo poszerza zdolności rozumienia i komunikacji.

Nauka języka odbywa się nie tylko w sali ale też w naturalnych sytuacjach, takich jak zakupy, transport publiczny, spotkania towarzyskie, co poprawia umiejętności komunikacyjne. Szkoła organizuje dodatkowe zajęcia konwersacyjne, wycieczki w języku angielskim, które pomagają w praktycznym używaniu języka. jak twierdzą nasi uczestnicy nauka w takim środowisku pozwala przełamać barierę językową i umiejętność swobodnego porozumiewania się w obcym języku oraz zwiększa pewność siebie.

A dodatkowo, także na Malcie nasza kadra dostrzegła elementy LOWE 🙂

Poniżej opinie naszych uczestników nt. wyjazdu mobilnościowego na kurs angielskiego na Maltę:

Edukator, Kobieta, lat 60

Jestem bardzo zadowolona, będę polecać te formę edukacji i szkołę językową. Bardzo ważne dla mnie było
poznanie ludzi z innych krajów, porozumiewanie się i integracja z nimi.

Edukator, Kobieta lat 44

Organizowane w ramach Erasmus szkolenia i kursy dla kadry projektowej
to doskonała forma rozwoju i
inspiracji na przyszłość.

Edukator, Kobieta, lat 60

Możliwość uczenia się od ludzi z różnych regionów Europy i świata.

Edukator, Kobieta, lat 59

Świetny pomysł na zajęcia językowe prowadzone tylko i wyłącznie w języku angielskim. Skuteczna nauka w grupach mieszanych (uczestnicy z różnych krajów z różnych kontynentów)

Edukator, Mężczyzna lat 44

Udział w mobilności jest wspaniałą okazją do poprawy swoich umiejętności językowych lub innych kompetencji. Umożliwia nam praktyczną naukę, a także od razy możliwość sprawdzenia się i wykorzystania zdobytej wiedzy. Bardzo dziękuję za taką możliwość.